Prohlížeč internetu

Učebnice o PC dle osnov ECDL
Windows XP, Microsoft Office, tvorba webu, návody, nastavení

Neexistuje jen jeden. Největší podíl na českém trhu má Internet explorer společnosti Microsoft, dodávaný jako součást Windows. Následuje Mozilla Firefox a po ní Opera. (Psáno 2007)

Na tyto prohlížeče se můžete podívat v Software zdarma.

V tomto přehledu funkcí se budeme zabývat funkcemi prohlížečů všeobecně, mají je všechny, jen se můžou jinak jmenovat, nebudem zde polemizovat, který prohlížeč je nejlepší, předpokládejme, že jako začátečníci máme právě Internet Explorer.

Základní funkcí je pochopitelně prohlížení internetových stránek, které jsou někde uloženy (na serveru), prohlížeč je tedy stáhne do své paměti a zobrazí je. (Každý prohlížeč může stránky zobrazovat jinak, záleží na tom, jak jsou udělány, což je také známka kvalitní či nekvalitní práce webdesignera, který je napsal. Kvalitní stránka by se měla zobrazit v každém prohlížeči tak, aby se dala číst, řeč je o těch hlavních popsaných výše.)

Do adresního řádku prohlížeče tedy zadáme adresu, kterou chceme. Začíná většinou "http://", ale to si doplní prohlížeč sám, pokud je tak nastaven. Je to výchozí nastavení, takže ten náš by takto být nastaven měl. Zadáme tedy www.mysmas.cz a ze serveru, kde jsou tyto stránky uloženy, se nám stránka načte. Po kliknutí na odkaz se načte další atd. atd.

No a nyní jak můžeme ze stránkou pracovat.

Hlavní ikony

Hlavní ikony v Mozille Ikony v Mozille Firefoxu
Hlavní ikony v Exploreru Ikony v Exploreru
Ikony v prohlížeči Opera Ikony v Opeře

Ikony si můžeme přidávat a odebírat, stačí kliknout pravým tl. myši někam vedle ikon do prázdného prostoru a zvolit "Vlastní"

Volba vlastních ikon

Tip:

Pokud použijeme prostřední tlačítko myši při kliknutí na odkaz, otevře se v novém panelu.

Nyní přejdeme k hlavnímu panelu nástrojů

Hlavní panel

Netzin.cz
Netzin.cz

Copyright © Apu.cz 2007, Všechna práva vyhrazena, kontakt

Partner webu: Počítače - knihy na xBook.cz
Marketing na internetu, SEO, reklama
Encyklopedie software