Hardware - Zvuková a televizní karta

Učebnice o PC dle osnov ECDL
Windows XP, Microsoft Office, tvorba webu, návody, nastavení

Zvuková karta

zvuková karta Doplněk počítače, který je většinou integrovaný přímo v základní desce počítače. Má velmi malý požadavek na výkon procesoru a pokud se nechceme věnovat opravdu profesionálně hudbě, nemusíme zkoumat, jakou v počítači máme. Jejich cena není vysoká a v dnešní době se nesetkáme s kartou nekvalitní, z níž bychom měly vyloženě špatný zvuk.


Televizní karta

Většinou není součástí počítače a můžeme je rozdělit takto:
Odkazy jinam:
Z Wikipedie.
zvuková karta
televizní karta


Další základní rozdělení: analogová televizní karta

Analogovou

kartou můžeme přijímat v současné době normální televizní signál, čímž se z našeho počítače stává plnohodnotná televize s rekordérem. Můžeme televizní pořady zaznamenávat na pevný disk, editovat je (např.odstranit reklamy) a vypálit si je třeba na DVD disk. (Toto se neslučuje se zákonem na ochranu autorských práv.) Ke kartě většinou dostaneme software, kterým ji ovládáme, což nabízí další možnosti, třeba si můžeme nastavit čas, kdy chceme nahrávat, nebo nastavíme klíčová slova, podle kterých se nám pořady zaznamenají. (např. "pohádka"atd.)

digitální USB karta

Digitální

kartu budeme potřebovat v blízké budoucnosti.
Jak určitě všichni víme, za pár let nahradí televizní analogové vysílání digitální signál. (Zatím jen v Praze a částech dalších velkých měst.) Obraz i zvuk bude kvalitnější a nebudeme potřebovat klasickou anténu, naopak si budeme muset pořídit jiné zařízení na jeho příjem. (Set-top-box) Digitální televizní karta je právě takové zařízení, můžeme přijímat buď budoucí pozemní digitální vysílání, nebo digitální satelitní vysílání.

Hybridní

karta je řešením současnosti. Zvládne příjem analogového signálu, který můžeme ještě těch pár let používat a pak prostě přejdeme na digitální příjem, který karta též umí. TV karta hybridní externí


Cena

Přibližně od 1 000,- výš, externí hybridní zhruba 2 000,- Kč


Další článek:

Netzin.cz
Netzin.cz

Copyright © Apu.cz 2007, Všechna práva vyhrazena, kontakt

Partner webu: Počítače - knihy na xBook.cz
Marketing na internetu, SEO, reklama
Encyklopedie software