Microsoft Excel

Učebnice o PC dle osnov ECDL
Windows XP, Microsoft Office, tvorba webu, návody, nastavení
Tato kapitola je nápovědou k aplikaci Microsoft Excel

Excel je vlastně taková obří kalkulačka se spoustou funkcí, není to jenom program na vytvoření tabulky.

Tato kapitola se nezabývá klasickými funkcemi pro úplné začátečníky, jako je třeba ukládání souboru, nebo klávesové zkratky (které jsou stejné jako jinde ve Windows) apodobně.

Excel je produktem společnosti Microsoft, je součástí kancelářského balíku aplikací Microsoft Office a je chráněn autorskými právy. Pokud tento balík a tím pádem ani Excel nemáte, je možné používat OpenOffice.org, kde jej stáhnout se dočtete v Software zdarma.

Samotná aplikace obsahuje nápovědu, které také můžeme využívat.

Chcete li se opravdu naučit Excel ovládat a jste začátečník, postupujte po kapitolách, pokud Vás jen zajímá, jak se dá něco udělat, vyberte v menu vpravo.

K čemu je to dobré?
Mnohdy si z internetu stahujeme nejrůznější prográmky na vedení domácího účetnictví, nebo na evidenci čehokoliv, přičemž se musíme tak trochu obávat toho, že svá data ztratíme, protože se třeba nedají zálohovat apodobně. V excelu jdou dělat a "programovat" nejrůznější kousky a tyto jednoduché programy dokáže většinou nahradit. Umí počítat, můžeme do něj vkládat logická vyhodnocování atd. Na prvním listu můžeme mít např. jen výsledek toho, co se děje na listu druhém a nemusíme se celým procesem výpočtu zabývat.

Poznámka: Některé obrázky se mohou lišit podle toho, jakou verzi aplikace Excel používáte.


Další kapitola:

Hlavní nabídka

Netzin.cz
Netzin.cz

Copyright © Apu.cz 2007, Všechna práva vyhrazena, kontakt

Partner webu: Počítače - knihy na xBook.cz
Marketing na internetu, SEO, reklama
Encyklopedie software