Excel - Propojení listů a sešitů

Učebnice o PC dle osnov ECDL
Windows XP, Microsoft Office, tvorba webu, návody, nastavení

Propojení buněk

Jak víme, do buňky můžeme napsat vzoreček, který bude něco počítat. Můžeme ale také prostě jenom přenášet data z jiné buňky.

Stačí napsat do buňky = a souřadnici buňky, tedy např. =A2. To je všechno, to co bude v buňce A2, bude automaticky i v buňce, do které jsme tuto jednoduchou funkci zadali. Nemusíme ji pochopitelně vypisovat ručně, stačí napsat = a kliknout na příslušnou buňku.

buňka se vzorečkem

Propojení listů

To samé můžeme udělat i z listu na list. Můžeme toho využít např. vytvořením jednoduché početní aplikace, kdy na prvním listu zadáme do buňky číslo, na listu, který zrovna nevidíme proběhne výpočet a v jiné buňce na prvním listu se nám zobrazí výsledek.

Opět napíšeme do buňky =, přejdeme na příslušný list a na buňku, ze které chceme data zobrazovat, stiskneme enter.

Ve zobrazovacím řádku se můžeme podívat, jak takový vzoreček vypadá.

řádek se vzorečkem

Propojení sešitů

Stejně to funguje i u sešitů. Opět stačí napsat do buňky = a kliknout na buňku v jiném dokumentu, data se pak budou přenášet do buňky se vzorečkem a při otevření sešitu s touto buňkou se nás bude excel ptát, jestli chceme načíst externí data, tedy obsah buňky z dokumentu, který je zrovna zavřený, ale který se mohl změnit, tedy hlavně ta buňka, která nás zajímá.

Vzoreček bude vypadat jako odkaz, tedy úplná cesta k souboru (pokud sešit přesuneme jinam, nebude buňka fungovat), název sešitu, název listu a souřadnice buňky, tedy např.takto:
='C:\Documents and Settings\Luboš\Plocha\[sešitdruhý.xls]List1'!$B$6


Na začátek stránky

Další kapitola:

Zámek

Netzin.cz
Netzin.cz

Copyright © Apu.cz 2007, Všechna práva vyhrazena, kontakt

Partner webu: Počítače - knihy na xBook.cz
Marketing na internetu, SEO, reklama
Encyklopedie software