Microsoft Word - Nabídka Formát

Učebnice o PC dle osnov ECDL
Windows XP, Microsoft Office, tvorba webu, návody, nastavení

nabídka "Formát"

Písmo, odstavec, odrážky a číslování, ohraničení a číslování, tabulátory

Těmito volbami nastavujeme vzdálenost od okrajů a další vzdálenosti, nebo typy, jako např. u odrážek. K tomu není co dodávat.

Sloupce

sloupce

Zajímavá je funkce sloupce, která nám umožní rozdělit text, jak to známe třeba z novin. Když je písmo v takových sloupcích, lépe se někomu čte. Můžeme třeba levý sloupec udělat užší a dát do něj názvy, v pravém sloupci je pak můžeme vysvětlovat.

Velká písmena

možnosti písma

Touto volbou můžeme určit, že všechna písmena budou velká, nebo třeba jen počáteční písmena vět, pokud jsme na ně třeba někde zapoměli.

Pozadí

Toto pozadí je zde hlavně kvůli tvorbě www stránek, nikdo neříká, že nemůžeme psát dokumenty v rozvržení pro webovou stránku, pokud chceme mít víc místa, chceme používat barvu pozadí a chceme, aby dokument vypadal pěkně.

Motiv

Motiv je něco podobného. Můžeme použít nějaký z nabídky, takže budeme mít nějaký vzor na pozadí, budeme mít speciální typ odrážek v seznamech, typ čáry a hypertextových odkazů. Ty mohou mít různé barvy pokud jsou použité (bylo na ně kliknuto) a podobně.

Rámce

Rámce jsou tu opět hlavně kvůli tvorbě webových stránek. Můžeme ale vytvořit levý rámec s hypertextovými odkazy a tím vytvořit pěkné menu našeho dokumentu.

Pak je třeba určit, že po kliknutí na odkaz v levém rámu se výsledek zobrazí v rámu pravém, aby menu zůstávalo jak je.

Automatický formát

Umožňuje automaticky změnit celý dokument podle jasně daného formátu dokumentu. Ten můžeme upravovat stiskem tlačítka "Možnosti".

Styl

Styl je něco podobného formátu, ale můžeme si vytvářet vlastní, např. pro osobní dopis, pro úřední dopis apodob. V každém stylu můžeme použít jiné velikosti nadpisů atd. Pro styl si můžeme určit klávesovou zkratku a potom jejím stiskem dokument "ostylovat".


Další kapitola:

Nástroje

Netzin.cz
Netzin.cz

Copyright © Apu.cz 2007, Všechna práva vyhrazena, kontakt

Partner webu: Počítače - knihy na xBook.cz
Marketing na internetu, SEO, reklama
Encyklopedie software