Microsoft Word - Nabídka Soubor

Učebnice o PC dle osnov ECDL
Windows XP, Microsoft Office, tvorba webu, návody, nastavení

nabídka "Soubor"


Uložit jako stránku www....

Jde o to, že Word by měl být schopen vytvořit webovou stránku, což skutečně dokáže, ale otázka je, jakým způsobem to dělá, jak vypadá výsledný kód. Hlavní je, že Word se k tvorbě webu standardně nepoužívá, je to jen jakási jeho doplňková funkce.

Verze

V jednom dokumentu může pracovat víc lidí, nebo sice jen jeden, ale má víc návrhů toho, co dělá (píše).

Když napíšeme nějaký dokument, možná je určený pro více osob, třeba jen z jiným oslovením.

Napíšeme tedy pro někoho dopis, použijeme nabídku "Verze" a uložíme ho, zvolíme si přitom název verze. Dopis je pro Frantu, takže např. Franta.

Po uložení přepíšeme oslovení na Pepu a opět použijeme volbu "Verze" atd.

Při otevírání souboru se nám potom bude načítat automaticky poslední uložená verze, opět volbou "Verze" se můžeme přepnout na tu, kterou potřebujeme.


Vzhled stránky

Touto volbou nastavujeme jak jinak vzhled stránky, jaké budou okraje, jestli budeme mít "papír" na výšku nebo na šířku a na kartě "Rozvržení" si můžeme tlačítkem "Číslování řádků" řádky očíslovat, což se také může hodit.


Tisk

Touto volbou se otevře okno, které nám dává výběr vlastností tisku, tedy jak bude dokument vypadat na opravdovém papíře, kolik chceme kopií, jestli chceme tisknout jednu stránku, nebo celý dokument atd.


Odeslat

Jednak může poslat náš dokument jako obsah e-mailové zprávy, nebo jako její přílohu, ale tato volba slouží i pro export do jiného programu, např. Microsoft PowerPoint.


Vlastnosti

Zde určujeme vlastnosti dokumentu, můžeme tedy změnit jméno autora, které se bude zobrazovat každému, komu dokument pošleme(elektronicky). Můžeme zadat i další informace jako jméno společnosti a podobně.

Zajímavá je karta "Statistické informace", která nám umožňuje zjistit, kolik má dokument odstavců, řádků, slov, znaků atd.


Naposled otevřené soubory

V nabídce soubor se zobrazuje i nabídka k otevření souborů Word, které byli předtím zavřeny jako poslední.

Kolik jich v nabídce bude, to se dá nastavit v nabídce "Nástroje" - "Možnosti", karta "Obecné" - "Nabízet název...?...posledních souborů"


Konec

To je jasné, touto volbou se dokument zavře a před tím se zeptá na uložení změn, pokud nějaké byly.

Na začátek stránky

Další kapitola:

Úpravy

Netzin.cz
Netzin.cz

Copyright © Apu.cz 2007, Všechna práva vyhrazena, kontakt

Partner webu: Počítače - knihy na xBook.cz
Marketing na internetu, SEO, reklama
Encyklopedie software