Microsoft Word - Tabulka

Učebnice o PC dle osnov ECDL
Windows XP, Microsoft Office, tvorba webu, návody, nastavení

Na této stránce: Navrhnout tabulku, Vložit,odstranit,vybrat, Práce s tabulkou, Převést, Seřadit, Vzorec, Skrýt mřížku

nabídka "Tabulka"


Navrhnout tabulku

Slouží k tomu buď tato volba a nebo můžeme použít "Zobrazit" - "Panel nástrojů" - "Tabulka a ohraničení". V obou případech se nám otevře panel, jehož pomocí můžeme rovnou nastavit vzhled, rozměry a chování tabulky.

navrhnout tabulku


Vložit, odstranit, vybrat

Slouží pro práci s tabulkou.

Pokud použijeme volbu "Vložit" - "Tabulku", můžeme nastavit počet sloupců, řádků a jestli se budou buňky přizpůsobovat obsahu, nebo budou mít pevnou šířku a výšku.

vložit tabulku


Práce s tabulkou

Když máme vytvořenou tabulku, můžeme s ní dále pracovat, stačí na ní kliknout pr.tl.myši a zvolit "Vlastnosti tabulky". Můžeme určit její pozici, rozměry řádku, sloupce, (každého klidně zvlášť) a samotné buňky.

Dalšími volbami pr.tl.myši můžeme slučovat buňky, dělit buňky a volit jejich ohraničení, ohraničení celé tabulky a jejích částí.

ohraničení a stínování


Převést

Touto volbou můžeme převést již napsaný text do tabulky, nebo naopak tabulku na obyčejný text.


Seřadit

Touto volbou můžeme stejně jako v Excelu seřadit data v tabulce podle abecedy, nemusíme se tím tedy zatěžovat při psaní textů do tabulky.


Vzorec

Touto volbou můžeme podobně jako v Excelu vkládat do tabulky vzorce. Je asi lepší vložit do dokumentu rovnou tabulku Excel, pokud v ní chceme něco počítat, nebo vkládat nějaké funkce. Pokud nevíte co je vzorec, přečtěte si kapitolu o Excelu.


Skrýt mřížku

To se hodí, pokud chceme mít data pěkně uspořádaná, ale nechceme zobrazovat ohraničení buňek. Tabulka pak nebude vypadat jako tabulka.

Samozřejmě nesmíme mít tabulku ohraničenu, jde jen o samotnou mřížku, tedy tabulku bez ohraničení, pak můžeme mřížku skrýt. Jestli jsme tedy tabulku ohraničili, musíme napřed ohraničení zrušit.


Na začátek stránky

Netzin.cz
Netzin.cz

Copyright © Apu.cz 2007, Všechna práva vyhrazena, kontakt

Partner webu: Počítače - knihy na xBook.cz
Marketing na internetu, SEO, reklama
Encyklopedie software